D-arc suvirinimo sistema

Aukšto našumo storų lakštų automatizuotas suvirinimas

OTC DAIHEN EUROPE GmbH pristato naują automatinio suvirinimo būdą, vadinamą D-Arc, pirmą kartą pristatytą Vokietijoje, suvirinimo ir pjovimo parodoje. Pagrinde orientuojamasi į metalinių lakštų apdirbimą, kurių storis yra iki 19 mm (3/4 colių), paprastai atliekant sudėtingą siūlės paruošimą prieš suvirinant. Norint atlikti kokybišką V-formos suvirinimą, būtina tinkamai apdirbti ruošinį jį nupjaunant ar frezuojant. Tai užima laiko, tačiau, kaip žinoma, tinkamai apdirbtas metalas yra vienas iš esminių punktų, siekiant kokybiško suvirinimo.

Norint automatizuotai užpildyti V formos nuožulną suvirinimo procesas atliekamas pradedant nuo šaknies, toliau užpildant keliais sluoksniais, priklausomai nuo norimos struktūros. Visais suvirinimo atvejais, roboto programa turi būti pasirenkama atitinkamai.

Šiuo atveju dažniausiai naudojamas dvigubo lanko suvirinimas, norint pasiekti reikiamą rezultatą yra naudojama unikali dviejų vielų padavimo sistema. Tai yra labai kruopštus procesas, naudojamas išskirtinai virinant tiesias siūles. Dėka fizikinių priežasčių, suvirinimas vingiuojant gali pažeisti šoninį lanką ir negali išlaikyti taisyklingos siūlės padėties.

OTC pasiūlytas D-Arc suvirinimo procesas pateikia aiškiai matomus patobulinimus, negana to, reikalingas minimalus siūlės paruošimas. Pakanka taisyklingai paruošti nuožulnas, be jokio papildomo apdirbimo.

Lemiamas skirtumas lyginant tradicinį ir D-Arc suvirinimo procesus yra tas, kad D-Arc būdu siūlė užpildoma vienu praėjimu. Taip pat, laimima daug laiko ir sunaudojamų medžiagų, kadangi nereikia pildyti V-formos siūlės. Visas suvirinimo procesas tampa žymiai greitesnis.

D-Arc suvirinimo procesas yra sėkmingas dėl dar vienos priežasties apdirbant storus lakštus: suvirinant klasikiniu būdu, lankas dega virš komponento, norint sulydyti metalą, o naudojantis D-Arc būdu lankas įvirinamas tiesiai į metalą. Tai tapo įmanoma sujungus sūkurinį ir pulsuojantį lanką, prie 100 hercų dažnio.

Naujasis maitinimo šaltinis Welbee DPS įvykdė visus jam iškeltus reikalavimus, storų lakštų suvirinime. Maitinimo šaltinis puikiai veikia su OTC degikliu, kurio našumas yra nuo 600 iki 1000 amperų.

Reikalingi dideli kiekiai suvirinimo vielos, taigi padavimo greitis turi siekti iki 100 m/min. Toks greitis privalo būti dėl to, kad didelis suvirinimo vielos kiekis išlydomas per vieną praėjimą.