Norime pasidalyti su jumis savo nauju informaciniu leidiniu, kuriame išsamiai aprašomi pavojai, kylantys šlifuojant volframo elektrodus

Pavojai, kylantys šlifuojant volframo elektrodus

Suvirintojo sveikata ir sauga metalo apdirbimo pramonėje tampa vis aktualesne tema.

Pavyzdžiui, visi suvirintojai dirbdami dėvi šalmus ir apsauginius drabužius, o dūmų ištraukimo sistemos įrengiamos siekiant užtikrinti geresnę suvirintojų darbo aplinką. Tačiau kelis kartus per dieną, šlifuojant volframo elektrodus, suvirintojas dažnai naudoja specialų šlifuoklį. Šlifuojant volframo elektrodus suvirintojai patiria pavojingų dulkių įkvėpimo, metalo dalelių projekcijų ir didesnę nelaimingų atsitikimų riziką dėl tiesioginio kontakto su šlifavimo disku.

Dulkių dalelių įkvėpimas gali būti labai pavojingas, nes gali užteršti kvėpavimo takus ir sukelti dirginimą, alergiją, pneumokoniozę (ligą, kurią sukelia neorganinių dulkių kaupimasis plaučiuose) ir net plaučių vėžį. Matuojant nanodalelių kiekį ore 40 cm atstumu nuo šlifavimo įrenginio, pastebimas didžiulis nanodalelių kiekio padidėjimas šlifuojant atviru juostiniu šlifuokliu, palyginti su "Ultima-TIG" šlifavimo įrenginiu. Tai reiškia, kad dėl uždaros šlifavimo kameros šlifuojant volframo elektrodus "Ultima-TIG" šlifavimo įrenginiu beveik išnyksta gerai žinoma pavojingų dulkių dalelių keliamo pavojaus rizika.